Ana Sayfa Dünya'da Ampute Futbol, Haberler 21 Temmuz 2019 529 Görüntüleme

2019 JUNİOR KAMPI SONA ERDİ.

2019 JUNİOR KAMPI SONA ERDİ.

17-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Wallfort Kasabasında yapılan 2019 Uluslararası Ampute Futbol Junior Kampı bugün sona erdi.

Yapılan uluslararası kampa Türkiye, Almanya, İrlanda, İngiltere, İskoçya, Fransa, İtalya, Polonya, İspanya, Belçika, Hollanda, Yunanistan, Kosta Rika, El Salvador, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan olmak üzere toplam 18 ülkeden 62 sporcunun katılım sağladı.

Kampta genç futbolcular yaş kategorilerine göre sarı, kırmızı, yeşil ve siyah olmak üzere 4 ayrı grupta günde çift antrenman ile çalışmalar yapıldı.

Kampta ülkemizi temsilen ampute sporcularımızdan Ekrem ÖZEL, Civan BOZ, Muhammet TOPRAK, Ömer BULUT ve Antrenör olarak da Genç Milli Takım Antrenörü Tahir GÜVEN yer aldı.

Kapanış seramonisinde katılımcı antrenörlere, sporculara ve gönüllü olarak kampa yardımcı olanlara plaketler verildi.

Kamp ile ilgili olarak görüştüğümüz EAFF Genel Sekreteri Simon BAKER; Almanya’da yapılan kamp şimdiye kadar yapılanların en iyisi oldu. Özel misafir olarak Kostarika ve El Salvador’dan gelen sporcularda kampa katıldılar. Deneyimli UEFA A ve B lisanslı antrenörlerle birlikte yapılan 3 günlük hızlandırılmış eğitim programında, gençlere mümkün olduğunca fazla zaman sağlayacak yüksek standartlara sahip antrenmanlar yapıldı. Herkes farklı dillerden konuşmasına rağmen bu sorun olmadı çünkü herkesin ortak bir noktası vardı o da Ampute Futbol. Ampute Futbol’un geleceği iyi olacak dedi.

 

Kampla ilgili resimler için TIKLAYINIZ

 

Tema Tasarım |