Ana Sayfa Dünya'da Ampute Futbol, Haberler 23 Mayıs 2021 265 Görüntüleme

2021 ŞAMPİYONLAR LİGİNDE AKILDA KALANLAR

2021 ŞAMPİYONLAR LİGİNDE AKILDA KALANLAR

Yapılan hazırlıklar sonucunda 8 takım ile 2 grup halinde oynanması planlanan 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası içinde bulunduğumuz pandemi durumu sonucunda 3 takım gelemeyince 5 takım ile tek devreli lig usulü oynandı.

Şahinbey Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonaya temsilcimiz Şahinbey Belediyesi, Legia Warsova,  Vicenza Calcio, Karabağ Ampute ve AFC Tiblis takımları katıldı.

Grup maçlarını namağlup bitiren Şahinbey Belediyesi, Vicenza Calcio ile berabere biten maç sonunda averaj ile grup ikincisi olan Legia Warsova ile final oynadı. Finalde rakibini 3-1 yenen Şahinbey Belediyesi Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldu.

ŞAMPİYON

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ GENÇLİK ve SPOR KULÜBÜ AMPUTE FUTBOL TAKIMI

ŞAMPİYONLAR LİGİ 2.Sİ LEGİA WARSOVA

Vicenza Calcio karşılıklı ataklarla geçen maçta rakibi Karabağ Ampute’yi 1-0 yenerek Şampiyonlar ligini 3. tamamladı

ŞAMPİYONLAR LİGİ 3.SÜ VİCENZA CALCİO

2021 Ampute Futbol Şampiyonlar Ligi kapanış seramonisinde ödüllerde sahibini buldu.

Gol Krallığı ödülünü Şahinbey Belediyesinden Rahmi ve Fatih beraber aldılar

En iyi kaleci ödülü Karabağ Ampute’nin kalecisi Hemidov’a verildi.

Fair Play ödülünü İtalyan ekip Vicenza Calcio Teknik Direktörü Silver Maria Alejandra aldı.

Şampiyonlar Liginde görev yapan hakemler Paul Susek, Cedric Nemery, Ahmet Bakırcı, Grzegorz Mlynek, Nuri Dalkılıç, Faruk Aydin, Alexandos Karaiosif‘e ödülleri verildi.

Kapanış seramonisinden sonra görüştüğümüz Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Mateusz Widlak; Covid sıkıntısından dolayı 5 takımla düzenlenen 2021 Şampiyonlar Ligi Turnuvasından çok mutluyum. Bu turnuvayı bu zor şartlarda düzenlemek o kadar kolay değildi hatta iptal durumu vardı. Ancak TBESF, Şahinbey Belediyesi ve diğer kulüplerle bu turnuvanın yapılması için çok emek verdik. Harika bir turnuva, harika bir organizasyon ve harika bir misafirperverlikti. Türkiye’ye gelmek ve etkinliği Türkiye ile birlikte yapmak her zaman güzeldir dedi.

 

Tema Tasarım |