Ana Sayfa Haberler 26 Şubat 2021 189 Görüntüleme

AMPUTE FUTBOL KULÜPLER BİRLİĞİ KURULDU

AMPUTE FUTBOL KULÜPLER BİRLİĞİ KURULDU

Yapılan başvurular sonucunda 11.02.2021 tarihinde resmi olarak AMPUTE FUTBOL SPOR KULÜPLERİ DERNEĞİ kuruldu. Camia içinde KULÜPLER BİRLİĞİ olarak bilinen AMPUTE FUTBOL SPOR KULÜPLERİ DERNEĞİ’nin ilk olarak yapılan görüşmeler sonucunda 34 Ampute Futbol Takımının üye yapılması hedefleniyor.

Yapılan toplantı sonucunda geçici yönetim kurulu;

Başkan Faruk ŞAHİN

Başkan Yardımcısı İzzet SOYDABİRCAN

Genel Sekreter Ali YANAÇ

Sayman İlhan ELMALI

Üye Vedat ÇOBAN

Üye Oktay YILDIZ

Üye Rahmi ÖZCAN şeklinde belirlendi.

İlk toplantı Başkan Faruk ŞAHİN öncülüğünde Kayseri’de yapıldı.

Melikgazi Belediyesi ev sahipliğinde yapılan ilk toplantıya Gençlik Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Melikgazi Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanı İbrahim Bozdağ, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Musa Soykarcı ve kulüp temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kulüpler Birliği Başkanı Faruk Şahin; Kulüpler birliğimizin merkezi Ankara’dır. Yönetim kurulumuz, 7 ilden oluşmaktadır. Yönetimde Kayseri, Konya, Ordu, Samsun, Batman, Mersin ve Ankara olmak üzere 7 ilimiz var. Ampute Spor Kulüpleri Birliği’nin amacı, giderek popülaritesi artan, başarıları ile göz dolduran engellilerin ve engelsiz yaşamın hayata geçirilmesinin sonuçlarını son üç yılda gördük. Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikinciliği yıldızımızı parlattı. Bizlerde bu işin mutfağı olan kulüpler olarak kulüplerimizin müşterek sorunlarını çözebilmek, kulüplerimizin gelişmesi ve büyümesi için projeler yapabilmek, branşımızı ileriye taşımak istiyoruz dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federayon Başkanı Musa Soykarcı yaptığı konuşmada: Sporun yıllardır içerisindeyiz. Ampute Futbol Kulüpler Birliği’nin toplantısının Kayseri’de olmasından dolayı çok mutluyum. Kayseri’de çok güzel bir birlikteliğimiz var. Yaptığınız çok kıymetli bir iştir. Bu tarz işleri yapan kişleri kahraman olarak görüyorum dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ise: Amatör Kulüpler Birliği toplantısına hoş geldiniz. Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak burada böyle bir toplantıya iştirak etmekten dolayı çok mutluyum. Biz, kurum olarak spor ve sporcunun yanındayız. Engellerin kaldırılması anlamında uzun zamandır mücadele ediyoruz. Burada gördüğüm tablodan dolayı heyecanlandım ve mutlu oldum. Bir spor yöneticisi olarak böyle bir birliğin oluşması beni memnun ediyor. Hemen hepinizi tanıyorum. Bu işler kolay ortaya çıkmıyor. Mücadele sonucu bu oluşumu kurdunuz. Bu toplantının ev sahipliğini yapan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na da teşekkür ediyorum dedi.

İlginizi çekebilir

2019-2020 SEZONU BAŞLADI

2019-2020 SEZONU BAŞLADI

Tema Tasarım |