Ana Sayfa Haberler 25 Temmuz 2019 304 Görüntüleme

İSMAİL PARLAK’TAN ANLAMLI ZİYARET

İSMAİL PARLAK’TAN ANLAMLI ZİYARET

İNGİLTERE’de düzenlenen Uluslararası U23 turnuvasında şampiyon olan U-23 Ampute Milli Takımımızın futbolcusu İsmail Parlak memleketi Kütahya’ya anlamlı bir ziyaret yaptı.

Antalya’da oturan, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi olan U-23 Ampute Milli Takımı’nın defans oyuncusu İsmail PARLAK, memleketi Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy’e geldi. Parlak, memleketine gelir gelmez, 11 Haziran’da Tunceli kırsalında PKK’lı teröristler ile girdiği çatışmada şehit düşen dayısının oğlu Jandarma Uzman Çavuş Emre ÜÇKAN’ın mezarını ziyaret etti.

Parlak’a ziyareti sırasında Simav Kaymakamı Türker Çağatay HALİM, Simav Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa MATAR, Simav Belediye Başkanı Adil BİÇER, AK Parti Simav İlçe Başkanı Ahmet KULAT, Simav Belediye Başkan Yardımcısı Fatih KALAY, şehidin babası Mustafa ÜÇKAN ile annesi İftadiye ÜÇKAN ve şehidin yakınları eşlik etti.

Parlak, yanında getirdiği Avrupa Şampiyonası’nda kazandığı madalyasını şehit Jandarma Uzman Çavuş ÜÇKAN’ın mezarına bıraktı. Duygulanan Parlak, “İngiltere ile oynadığımız maç öncesinde şampiyon olmamız halinde madalyamı şehit olan dayımın oğlu Emre Üçkan’a hediye etmeye karar verdim. Allah bize şampiyon olmayı nasip etti. Ben de Simav’a gelerek, kendime verdiğim bu sözümü yerine getirdim” dedi.
Bu sırada şehit Uzman Çavuş ÜÇKAN’ın annesi İftadiye ÜÇKAN ve diğer yakınları gözyaşlarına boğuldu. Anne Üçkan’ın, oğlunun mezarı başında fotoğrafına sarılarak ağlaması herkesi duygulandırdı.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay HALİM, “Gencimizin bu hassas ve nazik davranışı bizleri duygulandırdı. Şehitlerimizin arkasından, ‘Şehitler ölmez’ diye sloganlar atılır. Gerçekten bugün burada şehitlerin ölmediğini bir kez daha bu genç arkadaşımız bize hatırlattı. Kendisine teşekkür ediyorum. Şehidimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

Simav Belediye Başkanı Adil BİÇER de, “Kısa bir süre önce hakkın rahmetine kavuşan şehidimiz Emre ÜÇKAN kardeşimizin kuzeni İsmail Parlak kardeşimiz çok düşünceli bir davranışla şehidimizin ismini tüm dünyaya bu müsabaka sayesinde duyurmuş oldu. Bu bizim için her ne kadar hüzünlü bir an ise aynı zamanda gurur verici bir an da oldu. İsmail kardeşimizi şahsında tüm Milli Takımımızı tebrik ediyorum. Şehidimize ve tüm şehitlerimiz rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Şehit ÜÇKAN’ın babası İsmail ÜÇKAN, “Milli sporcumuz, yeğenim İsmail PARLAK Avrupa şampiyonluğunu kazanmalarından sonra beni telefonla aradı. Şampiyonluk kupasını Emre ağabeyinin hırsı ile aldıklarını söyleyip, bu nedenle madalyasını mezarına koyup, ona hediye etmek istediğini söyledi. Bu davranışı bizleri gururlandırdı” dedi.
Konuşmaların ardından şehit Uzman Çavuş ÜÇKAN’ın mezarı başında Kuran-ı Kerim okunup, dua edildi.

Tema Tasarım |