Ana Sayfa Dünya'da Ampute Futbol, Haberler 11 Eylül 2021 234 Görüntüleme

AVRUPA ŞAMPİYONASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KRAKOW’DA YAPILDI

AVRUPA ŞAMPİYONASI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI KRAKOW’DA YAPILDI

12-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Polonya’nın Krakow şehrinde düzenlenecek olan Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası basın bilgilendirme toplantısı Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Matteusz Widlak, TBESF Başkanı aynı zamanda Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, organizasyon yetkilileri, katılımcı ülke temsilcileri, Polonya Ampute Futbol Milli Takım Antrenörü ve basın mensuplarının katılımı ile Krakow Galaxy Otel toplantı salonunda düzenlendi.

Toplantıda söz alan Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Matteusz Widlak, 2017 ‘de İstanbul’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası gibi bir organizasyon yaparak, katılımcı ülkelere en iyi şekilde ev sahipliği yapmak istediklerini belirtti.

Polonya Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü ise Türk Milli takımımızın gücünü bildiklerini, fakat kendilerinin de kupayı almak için tüm güçleri ile sahada mücadele edeceklerini belirtti.

TBESF ve Dünya Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk ise yapmış olduğu konuşmasında; Yakın zamanda vefat eden Gürcistan Ampute Futbol Federasyonu İdarecisi Avto Dato için Gürcistan Ampute Futbol Federasyonu ve tüm Avrupa Ampute Futbol ailesine baş sağlığı dileklerini yeniledi.

Gönlümüzün Kupayı ülkemize kazandırmak olduğunu, müsabakalara katılan tüm katılımcı takımlara başarılar dilediğini, müsabakaların fair play içerisinde geçekleşmesini beklediğini temenni ederek başta Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Başkanı Matteusz Widlak’a ve organizasyona katkıda bulunan tüm yetkililere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Tema Tasarım |